Namuose > Naujienos > Turinys

Pakopinio variklio poskyrio pavaros valdymas

Jan 16, 2020

Pakopinio variklio padalijimas pavara

Laiptelio variklį riboja jo paties gamybos procesas, pvz., Žingsnio kampo dydį lemia rotoriaus dantų ir važiavimo ritmų skaičius, tačiau rotoriaus dantų ir važiavimo smūgių skaičius yra ribotas, todėl pakopinio variklio žingsnio kampas paprastai yra didelis ir fiksuotas, žingsnio skiriamoji geba yra menka, trūksta lankstumo, vibracija veikiant žemo dažnio, triukšmas yra didesnis nei kitų mikromotorių, todėl fizinį prietaisą lengva pavargti ar sugadinti. Dėl šių trūkumų žingsninį variklį galima naudoti tik kai kuriais atvejais, esant mažesniems reikalavimams. Tiems atvejams, kai keliami aukštesni reikalavimai, galima pasirinkti tik uždarą kontūrą, o tai padidina sistemos sudėtingumą. Šie trūkumai rimtai riboja efektyvų žingsninio variklio kaip puikios atviros grandinės valdymo komponento naudojimą. Tam tikru mastu padalijimo pavaros technologija veiksmingai pašalina šiuos trūkumus.

Pakopinio variklio padalijimo pavaros technologija yra tam tikra pavaros technologija, sukurta S viduryje, kuri gali žymiai pagerinti visapusišką pakopinio variklio veikimą. Amerikos mokslininkai pirmą kartą pasiūlė pakopinio kampo padalijimo kontrolės metodą metinėje prieauginio judesio valdymo sistemos ir prietaisų konferencijoje. Per ateinančius 20 metų buvo labai išplėtota pakopinio variklio pavara. Dešimtajame dešimtmetyje jis pamažu vystėsi ir buvo visiškai subrendęs. Kinijos „GG # 39“ tyrimai, susiję su padalijimo technologijomis, buvo pradėti tuo pačiu metu kaip ir užsienio šalys.

Devintojo dešimtmečio viduryje ji labai išsivystė. Jis daugiausia naudojamas pramonėje, kosminėje erdvėje, robotikoje, tikslumo matavime ir kitose srityse, tokiose kaip fotoelektrinis teodolitas palydovo, karinių instrumentų, ryšių ir radaro bei kitos įrangos stebėjimui. Dėl plataus padalijimo pavaros technologijos taikymo variklio fazių skaičių neriboja žingsnio kampas, o tai suteikia patogumo gaminio dizainui. Šiuo metu poskyrio variklio padalijimo technologijoje yra naudojama smulkintuvo nuolatinės srovės pavara, prietaiso impulsų pločio moduliavimo pavara, srovės vektoriaus pastovios amplitudės vienodo sukimosi pavaros valdymas, o tai žymiai pagerina žingsninio variklio veikimo tikslumą ir priverčia žingsnio variklį vystytis iki didelis greitis ir tikslumas vidutinės ir mažos galios taikymo srityje.

Iš pradžių žingsninio variklio fazinės srovės valdymas atliekamas aparatinės įrangos pagalba. Paprastai priimami du būdai: energijos tiekimui naudojama daugiakanalė maitinimo jungiklio srovė, o srovė yra ant apvijos. Šis metodas daro mažesnį galios vamzdžio nuostolį, tačiau dėl grandinių skaičiaus yra daug prietaisų ir didelis tūris.

Pirmiausia impulsinis signalas yra uždedamas, o paskui žingsnio srovė gaunama tiesiniu jėgos vamzdžio stiprinimu. Privalumas yra tas, kad naudojamų prietaisų yra nedaug, tačiau galios vamzdžio sunaudojama daug energijos, o sistemos galia yra maža. Jei vamzdis veikia netiesinėje srityje, tai iškraipys. Dėl savo neįveikiamų trūkumų šie du metodai šiuo metu naudojami retai.