Namuose > Naujienos > Turinys

Kas yra žingsninis variklis?

Jan 08, 2020

Žingsnis variklistaip pat žinomas kaip impulsinis variklis, pagrįstas paprasčiausiu elektromagnetų principu, tai yra savotiškai laisvai besisukantis elektromagnetas, jo veikimo principas priklauso nuo oro tarpo pralaidumo pokyčio, kad būtų sukurtas elektromagnetinis sukimo momentas. Originalus modelis yra metai iš metų. Buvo bandoma valdyti vandenilio lanko lempos elektrodų perdavimo mechanizmą. Tai laikomas originaliu stepper varikliu. XX amžiaus pradžioje žingsniniai varikliai buvo plačiai naudojami automatinėse telefonų stotyse. Vakarų kapitalistinėms jėgoms kovojant už kolonijas, žingsniniai varikliai buvo plačiai naudojami nepriklausomose sistemose, tokiose kaip laivai ir orlaiviai, kuriems trūko kintamosios srovės galios. Šeštojo dešimtmečio pabaigoje išrastas tranzistorius taip pat buvo palaipsniui pritaikytas stepper varikliams, palengvinant skaitmeninį valdymą. Nuo devintojo dešimtmečio žingsninis variklis buvo valdomas lanksčiau ir universaliau, nes atsirado pigūs mikrokompiuteriai.

Stepping Motor

Didžiausias skirtumas tarp stepper variklio ir kitų valdymo variklių yra tas, kad jis priima skaitmeninio valdymo signalo elektrinio impulso signalą ir paverčia jį atitinkamu kampiniu ar linijiniu poslinkiu. Ir tai gali atidaryti kilpos padėties valdymą, įvesti impulsinį signalą, kad būtų gautas nurodytas padėties prieaugis, tokia vadinamoji inkrementinė padėties valdymo sistema, palyginti su tradicine nuolatinės srovės valdymo sistema, jos išlaidos žymiai sumažintos, beveik nereikia atlikti sistemos reguliavimo. Žingsninio variklio kampinis poslinkis yra griežtai proporcingas įvestų impulsų skaičiui ir yra sinchronizuojamas su impulsu laike. Taigi, kol kontroliuojamas impulsų skaičius, dažnis ir variklio apvijos fazių seka, galima gauti reikiamą kampą, greitį ir kryptį.

Žingsninis variklis Kinijoje pradėtas gaminti aštuntojo dešimtmečio pradžioje, nuo septintojo dešimtmečio vidurio iki aštuntojo dešimtmečio vidurio, kad būtų sukurtas gatavo produkto kūrimo etapas, nuolat plėtojant naujas veisles ir didelio našumo variklius, šiuo metu plėtojant mokslą ir technologijas, ypač nuolatinę magnetinę medžiagą ir plėtojant puslaidininkių technologijas, kompiuterines technologijas, kad žingsninis variklis būtų plačiai pritaikytas daugelyje sričių.


Stepper variklio valdymo technologija ir plėtros apžvalga

Kaip specialus variklis, skirtas valdyti, žingsninio variklio negalima tiesiogiai prijungti prie nuolatinės ar kintamosios srovės maitinimo šaltinio, todėl jį turi vairuoti specialus maitinimo šaltinio variklio vairuotojas. Naudojamas mikroelektronikos technologijoje, ypač kuriant kompiuterines technologijas, valdiklio impulsų signalo generatorius įgyvendinant aparatinę įrangą, atskiri komponentai ar integruota grandinė yra priimami sistemos valdymo grandinėje, derinimo įrengimas yra sudėtingas, ne tik sunaudoja daug komponentų, o vieną kartą po baigti dizainą, norint pakeisti valdymo planą, reikia pertvarkyti grandinę. Dėl to reikia sukurti skirtingus variklius skirtingiems varikliams, kuriuos sunku sukurti, brangu vystyti ir sunku valdyti, o tai riboja stepper variklių reklamą.

Dėl žingsninio variklio yra įrenginys, kuris elektros impulsus paverčia diskrečiu mechaniniu judesiu, turi labai gerus valdymo charakteristikų duomenis, todėl kompiuteris tapo žingsninio variklio vairuotojo šaltinio idealu, tobulėjant mikroelektronikai ir kompiuterinėms technologijoms, programinei ir techninei įrangai. Kombinuotas valdymo režimas tapo pagrindiniu, yra gaminamas pagal programos valdymo impulsą, aparatinės įrangos grandinę. Mikrovaldiklis per programinę įrangą, skirtą valdyti žingsninį variklį, geriau išnaudoja variklio galimybes. Todėl tapo neišvengiama tendencija valdyti žingsninį variklį su vieno lusto mikrokompiuteriu, kuris taip pat atitinka skaitmeninių laikų tendencijas.